Autor Tema: Logan 1,6 MPI - kvar remenice alternatora  (Posjeta: 211 )

Offline logan

• fosil
  • Global Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Logan 1,6 Laureate 2005.
Logan 1,6 MPI - kvar remenice alternatora
« : Studeni 13, 2019, 10:36:06 poslijepodne »
rošlog vikenda sam s Loganom bio u điru po Pelješcu i tamo osjeti neko cviljnje iz motora, neki zvuk kakav proizvodi proklizavanje remena. S promjenom okretaja motora i zvuk se mijenjao a onda je nestao.
Kasnije sam primjetio čudno brujanje kojem nisam mogao točno locurati izvor ali je sve ukazivalo na neki od agregata koje pogoni mikro remen. Zvuk nije konstanatan i mijenja se a povremeno se smanji ili skroz nestane. Kad se uključi klima zvuk se znatno pojača a s isključenjem klime smanji.
Po iskustvima vlasnika istog ovog modela koja sam doznao na DFS vjerojatno je problem sa remenicom alternatora koja kod modela s klimom ima gumeni umetak koji apsorbira trzaje kod startanja kompresora klime kojeg pogoni isti remen. Taj gumeni dio je slaba točka i kažu nije pitanje hoće li poći nego kada će.
Ja sam trenutno na 190000 km i nakon skoro 15 godina moram očekivati kvarove kojima je osim habanja uzrok i starost.
Odlučio sam se za popravak u ovlašetnom servisu Auto kuće Jerković u koje inače održavam Logana i tamo su mi zamijenili remenicu koja se potpuno raspala i pravo je čudo kako sam uspio dovesti se do Opuzena. Ne znam kako je alternator uopće radio i proizvodio struju jer je remenica bila raspadnuta na tri dijela.
Ugrađena je nova, zamjenska jer Renault nije predvidio mijenjanje remenice nego čitavog alternatora.
Nova remenica je nešto drugačije konstrukcije i umjesto gumenog umetka koji  ima svrhu amortiziranja trzaja kod opterećenja nova ima nekakvo kvačilo koje bi trebalo bi učinkovitije i trajnije.
Sve ovo sam platio 679 kuna od čega otprilike polovina otpada na remenicu a ostatak na dva sata rada.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Offline stojo

• Dacia profi vozac
Odg: Logan 1,6 MPI - kvar remenice alternatora
« Odgovori #1 : Studeni 14, 2019, 09:33:31 prijepodne »
Imao si sreće. Dobro da je ostalo samo na tom

Greška u bazi podataka

Pokušajte ponovno. Ako ponovno dođe do ove greške, obavijestite administratora.