Autor Tema: sandero 1.5 dCi 75ks  (Posjeta: 9318 )

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Sandero Laureate 1.4
Odg: sandero 1.5 dCi 75ks
« Odgovori #15 : Lipanj 14, 2012, 12:51:21 poslijepodne »
Izgleda da sam počeo pričati sam sa sobom :place:
Do sada sam bio kod dva trgovca daciama. Njihove izjave su slijedeće.

1. Nema Fap filtera u sanderu 1.5dci. Servis je svakih 30000km ili 1 god.  :11_2:

2. Ima Fap filter jer inače nebi zadovoljio euro 5 normu. Servis svakih 15000 ili 1 god.  :badmood:

A vi šutite... :(

:080402help_prv: :080402help_prv: :080402help_prv:
Poslao sam osobno upit u vezi tvog pitanja pa ćekam odgovor od mjerodavne osobe, prve su informacije da taj model ima FAP filter.Kada dobijem povratnu informaciju objaviti ću je a možda i osoba koju sam zamolio da mi odgovori postavi na forum odgovor.Malko se strpi.  ;)

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #16 : Lipanj 14, 2012, 02:12:59 poslijepodne »
Puno ti hvala. :a025:
Taj je filter izgleda nepoznanica, odnosno nitko se ne usudi prognozirati hoće li donijeti probleme. Navodno renault to riješava sa nekakvom 5. diznom putem koje pospješuje izgaranje čađi u fap filteru.  :11_2:
Nestrpljivo očekujem odgovor i poneki detalj o tom diselu.

p.s.
A opet se mislim, pa nebi valjda napravili i prodali milijune automobila sa tim filterima pa da se svi začepe i stvaraju probleme. To bi bila katastrofa za auto industriju.

Pozdrav

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #17 : Lipanj 14, 2012, 03:17:42 poslijepodne »

Offline Lida

• Dacia vozac
« Odgovori #18 : Lipanj 14, 2012, 04:32:53 poslijepodne »
Dragi moji, vidim da je rasprava o Sanderu 1,5 dci, pa evo da vam prenesem par informacija.
Dakle što se tiče servisnih intervala, preporuka proizvođača je 20.000 km ili 1 godina. Ovisno što se prije od ta dva uvjeta ispuni. Diesel motor 1,5 dci/75 KS je E5 norma i ima f.filter.
Ako netko treba detaljnu informaciju o servisu, odnosno na kojoj kilometraži ide koji zahvat i to mu mogu dati. Isto tako nije mi problem sastaviti i troškove održavanja vozila. Ove informacije dajem isključivo na mail :)

Eh da, čitajući komentare primjetila sam da je riječ i o trenutnoj akciji, pa vam samo želim potvrditi da je paket Story Plus koji sadrži /klima uređaj, električni paket, svjetla za maglu/ trenutno za 0 kn.
Što se tiče potrošnje diesel motora, moje povratne informacije od kupaca su zadovoljavajuće i to više od očekivanog!!!

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #19 : Lipanj 14, 2012, 09:37:08 poslijepodne »
Hvala, hvala, hvala Lida :allocafe:

Ostalo na mail.

Punoooo ti hvala Anđelko :a055:

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #20 : Lipanj 18, 2012, 05:04:09 poslijepodne »
Sutra je vrlo vjerojatno probna vožnja malog traktorića  :567:
Nakon silnog istraživanja (danas su mi javili iz jednog servisa da su iz znatiželje išli podignuti jednog Sandera kako bi to konačno utvrdili) dokazano je da Sandero 2012.god. 75ks ima FAP filter. Ranije generacije nisu imale, tako su mi barem rekli. To me nije naročito usrećilo :( No nadam se da novije generacije motora i FAP filtera poput ovoga ipak zadaju manje glavobolja.

Sutra ćemo više znati nakon probe.

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #21 : Lipanj 18, 2012, 05:20:08 poslijepodne »
  8) sretna probna vožnja, naravno oćekujemo i dojmove ma  kakvi oni bili  ;)

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #22 : Lipanj 19, 2012, 03:42:10 poslijepodne »
Prvi dojam - previše ležernosti i ... zapravo ne bih želio koristiti neke riječi kojima bih nekoga povrijedio, ali ipak...
Dakle, nakon najave da će mi se javiti termin probne vožnje, ja čekam i čekam i nitko ne zove. Na kraju odem u salon i sudržavam se da kažem koliko sam nezadovoljan takvom organizacijom i komunikacijom jer i ja imam svoje obaveze i planove, a nitko me ne kontaktira. Rezultat je da poberem čuđenje zašto sam došao jer probne vožnje danas neće biti. Navodno se ne može do čovjeka koji bi trebao dovesti auto na probu. Bez riječi sjedam u svoj auto i polako razmišljam kako je bolje odustati od cijele priče jer ako je ovako na početku bojim se što me još očekuje. Kad dođem doma vidim da me doslovno 3min nakon što sam izašao iz salona zvala prodavačica. Nazovem je i kaže mi da je probna vožnja sutra u 11h.
Ne želim nikoga kriviti, ali ipak nakon toliko statičnosti i poluinformacija baš me prolazi volja. Još jednom naglašavam da nikoga ne bih želio povrijediti ili podcijeniti nečiji rad. Svatko ima pravo na svoj način poslovanja no meni je to teško prihvatiti. Nadam se da će me ova frustracija do sutra popustiti, uf....

Offline goran79

• Dacia test vozac
  • **
  • Sandero 1.4
« Odgovori #23 : Lipanj 19, 2012, 03:47:24 poslijepodne »
promijeni salon,ne kriviti daciu kao brand.koja je cijena tok sandera?

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #24 : Lipanj 19, 2012, 04:08:27 poslijepodne »
82 000 kn.

Kao što sam napisao ne želim nikoga kriviti niti povrijediti, samo opisujem svoja razmišljanja o cijeloj situaciji.
Npr. nevjerojatno mi je da nema niti jedno probno vozilo u cijeloj HR nego da ću sutra, nadam se da hoću, probati auto koji je u vlasništvu neke firme. Što se mene tiče to mi je još mjerodavnije jer ću vidjeti kako izgleda rabljena dacia, ali koliko je to profesionalno to je već drugo pitanje.

Offline DarioGTI

• Oye oyee
  • Global Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • SupeRNova 1.4 LPG '02 + Logan 1.6 '05
« Odgovori #25 : Lipanj 19, 2012, 04:18:09 poslijepodne »
Shvaćam tvoje ogorčenje, vjerujem da bih i ja sam bio takav da mi se to dogodi. Vrijeme košta i vrijeme je novac. Ovo nejavljanje je totalno neprofesionalno, ako se dogovori tad i tad, onda sve treba biti spremno tad i tad ili ako dođe do problema javiti stranki i onda je to pravi posao.

Ja bih njima rekao da se uozbilje, pa ne dogovaraju pijanku za Pericin 17ti rođendan već kupnju novog automobila, valjda im je u cilju da se tebi svidi njihova usluga, profesionalnost i sve ostalo vezano uz rad. Možda si jednostavno naletio na nekoga ko nema volje za radom (ono djelatnik tipa - nije mi problem doć na posao već mi se neda čekat 8 sati da dođem kući) pa si stekao takav dojam o cijeloj auto kući - a to je potpuno razumljivo jer prodavač je prvi kontakt sa strankama odnosno prvi dojam se stekne samo jedanput.

Na kraju, istrijane, potpuno te shvaćam i djelim stav kao i ti. Samo bih ti još poželio ugodnu probnu vožnju te što manji rok čekanja nove Dacie!

:a055:

Ps - molim te da ispuniš Profil do kraja!
« Zadnja izmjena: Lipanj 19, 2012, 04:20:16 poslijepodne DarioGTI »
'02 SupeRNova E7J LPG-> 100.025 km     
'03 SupeRNova E7J LPG-> 219.200 km (!)
'07 MCV K4M LPG Laureate-> 55.000km (sold)
'96 Ford Tourneo 2.5D-> 337.000 km (sold)
'02 Twingo D4F AT Privilege -> 151.000 km (sold)
'05 Logan K7M Laureate A/C -> 119.500 km

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #26 : Lipanj 19, 2012, 04:32:47 poslijepodne »
Hvala na razumijevanju.
Što se tiče isporuke već su mi najavili da ne očekujem prije rujna. Godišnji odmori, lista čekanja....svejedno predugo.
Zato me i strah kada vidim ovo razvlačenje. Da ne bih tako čekao do listopada.

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #27 : Lipanj 21, 2012, 03:09:55 poslijepodne »
Jučer sam bio cijeli dan u akciji pa vam nisam stigao poslati "izvještaj" s probne vožnje.
Dakle, po dogovoru dođem pred salon i tamo me čeka bijeli(baš kakav se meni sviđa) Sandero 1.5dci. U vlasništvu je neke zaštitarske firme, prljav kao štala, prešao 30000km i čovjek kaže da ga vozi 10-15 različitih ljudi. Bilo mi je drago vidjeti kako ide jedan tako naglo pohabani auto. Motor je 70ks, znači malo slabiji od ovog novog.
Pozitivno: iznenađujuće ugodna sjedala, iznenađujuće tih, pregledan, živahan motor, dobro podnosi rupe na cesti
Negativno: dizajn i plastika, mjesto na kojem su podizači stakala, jako tvrd volan i tvrd servo
Vjerojatno nisam napisao ništa novo. Uglavnom vrlo dobra ocjena, zadovoljan sam.
Nakon toga ponuda trgovca koja me ugodno iznenadila.
Moja ideja je bila Story plus oprema i zračni jastuk 85 390kn, s registracijom 89 000, metalik boja cca 91 600kn. Isporuka tek u rujnu.
Na kraju je ispalo ovako...Imaju jedan Sandero u Sisku i daju ga za 10 dana plus besplatna registracija i osiguranje.
Sandero 1.5dCi
zračni jastuk = 1 700kn
metalik siva (baš kakva se ženi sviđa)= 2 600kn
Story plus (klima, podizači, maglenke dalj.otključavanje) = 0kn
Registracija i osiguranje vozila plaća autokuća = 0kn
Ukupno 84 600kn ušteda 7 000kn
Danas je plaćena akontacija i sada čekam Sandera za brzih 10 dana!

p.s. Tko želi kupiti Clio 2006.god. HITNO!
p.p.s. nadam se da vas nisam udavio s predugim postom

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • I love my Dacia =)
    • www.DaciaClubCroatia.com
« Odgovori #28 : Lipanj 21, 2012, 03:31:14 poslijepodne »
Drago mi je da si zadovoljan i da si se ipak odlučio uzeti Sandera na kraju.Još ove pogodnosti što si dobio,pa stvarno imaš sreće.Očekujemo novi izvještaj i slikice kad dođe pila  :too:

Offline Mr Preky

• Forumaš sa iskustvom
  • Duster Ambiance 1.5 dCi
« Odgovori #29 : Lipanj 21, 2012, 04:41:24 poslijepodne »
Nakon onih pocetnih, da kazem, ne bas lijepih dojmova milina je citati ovaj tvoj zadnji post  :luxhello:
Ja kad sam uzimao Dustera nisam imao priliku za probnu voznju stovise cak ga nisam ni vidio uzivo I ne zalim nad tom odlukom  :a049:
Lijepo je vidjeti da si se nakona sto si imao priliku probati rabljeni a vjerujem I ne bas mazeni auto ipak odlucio na kupnju  :too:
Zelim ti puno sretnih kilometara I naravno da te doveze na cim vise druzenja DKH   :prijatelji: