Autor Tema: Savjeti za kupnju - novi Duster ili logan mcv stepway  (Posjeta: 744 )

Offline dacianew

• Dacia vozac
  • Duster 1.5 dci ili 1.6 sce ili mcv stepway
Savjeti za kupnju - novi Duster ili logan mcv stepway
« : Prosinac 31, 2018, 05:36:02 poslijepodne »
Kao što naslov kaže trebam savjete vezano uz navedene automobile. Trebam obiteljski automobil pa je odluka pala na ova dva modela. Duster je novi model, 1.5 dci 110 ili 1.6 sce, oprema prestige, logan stepway 1.5 dci 90, oprema prestige. Do sada sam vozio i dizelaše i benzince, nisam nikad imao većih problema. Benzinca razmatram isključivo radi jeftinije održavanja, jer mi je iskustvo da su dizelaši u pravilu dosta skuplji za održavanje. Ako bih uzeo dustera dci moram uzeti u obzir razliku u cijeni kupnje i održavanja. Molim kolege s foruma da iznesu svoja iskustva, podijele savjete za sve vezano za ova dva automobila. Otvoren sam za sve savjete.

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Sandero Laureate 1.4
Odg: Savjeti za kupnju - novi Duster ili logan mcv stepway
« Odgovori #1 : Prosinac 31, 2018, 08:11:28 poslijepodne »
Teško je dati savjet jer oba vozila su različite kategorije, kako vozim skoro deset godina Sandera i zadnje dvije sa plinom moj odabir bio bi MCV sa plinom da sam vrlo mlad u vrijeme dok sam imao malu djecu i cijeli period redovnog školovanja.Sad bi mi bilo drago imati dustera i to sa plinom ali realno financijski nisam u mogućnosti i nije nužno.U sadašnjem trenutku da moram mijenjati auto prva opcija je Sandero ili MCV sa plinom.

Offline SaleFFS

• Dacia vozac
  • Sandero Stepway B&W 1.5dci
« Odgovori #2 : Prosinac 31, 2018, 08:23:01 poslijepodne »
Kada već spominješ obiteljski auto, da li si gledao Dokker Stepway? Meni se gadno dopada taj auto. Hrpa toga stane iza i čini mi se kao pravi obiteljski auto.

Offline dacianew

• Dacia vozac
« Odgovori #3 : Prosinac 31, 2018, 09:09:41 poslijepodne »
Žena i ja smo donijeli odluku za daciu čisto iz financijskih razloga. Otišli smo do salona i tamo se odlučili razmisliti između ova dva modela. Njoj se dokker ne sviđa, kao niti lodgy pa eto, duster i logan mcv u igri. Ona bi radije dustera jer joj bolje izgleda, a ja više gledam funkcionalnost. Do sada smo vozili povišen auto pa smo se na to nekako navikli, zato nam duster i super odgovara, ali treba imati na umu i funkcionalnost, a tu je mcv stepway u prednosti. Godišnje radim između 15.000 i 20.000 km, od toga cca 2.500 na autocesti, ostalo otvorena cesta (većina) i grad. Kakva su vaša iskustva s 0.9 tce, odustalo sam od njega, a ponovno možda bi i služio bez problema?

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Sandero Laureate 1.4
« Odgovori #4 : Prosinac 31, 2018, 09:54:07 poslijepodne »
Ako supruga radije želi dustera..... prihvati...imaš mir u kući  :a084:

Offline dacianew

• Dacia vozac
« Odgovori #5 : Prosinac 31, 2018, 10:32:29 poslijepodne »
Čini mi se da će tako i biti. Jedino me kopka dci ili sce, iskreno dci mi je malo i preskup, ali kad prodavač zna prodavati... S obzirom na km mislim da mi je sce najbolji izbor

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Duster 1.5 dci Blue 4x4 (2018)
« Odgovori #6 : Siječanj 01, 2019, 08:36:59 prijepodne »
Ja tesko mogu biti objektivan u svojim savjetima, jer sam nedavno preuzeo svog drugog Dustera. Kod mene je presudila lokacija na kojoj zivim i zelja da imam auto koje ce me u svim vremenskim uvjetima prebaciti od tacke A do tacke B. Zbog kombinacije razlicitih razloga dizelski motor je cijelo vrijeme bio moj glavni izbor (iako ne prelazim vise od cca 15000 km godisnje). Tebi zelim mnogo srece u izboru i slazem se da neces pogrijesiti bez obzira kakva je tvoja konacna odluka.

Sent from my iPhone using Tapatalk
Dacia Duster Prestige 1.5 dCi Blue 4x4, 2018 (11.2018 - ...)
Dacia Duster Laureate 1.5 dCi, 4x4, 2015 (2.2015 – 11.2018)
Dacia Sandero Stepway 1.6, 2011 (10.2011 – 2.2015)

Offline dacianew

• Dacia vozac
« Odgovori #7 : Siječanj 01, 2019, 12:49:21 poslijepodne »
Kakva su vam dugoročna iskustva, trošak održavanja, popravci mimo redovnog servisa, iskustvo korištenja vozila kroz duže vremensko razdoblje, mane koje ste uočili, a koje se mogu uočiti samo ako se vozilo duže koristi.

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #8 : Siječanj 01, 2019, 03:07:09 poslijepodne »
...ja sam osim redovnog odrzavanja imao nekoliko sitnijih popravki na prethodnom Dusteru koje su rijesene u okviru garancije (ne racunam probleme koje sam izazvao udesom :bonk:): zamjena rucice zmigavca (problem sa sirenom), zamjena senzora pritiska u gumama... imao sam peh da se kod mene culo neko kuckanje koje nisam rijesio do zamjene vozila (meni je zvucalo kao kuckanje letve volana)... troskovi redovnog odrzavanja su bili uglavnom prihvatljivi, posebno ukoliko ih poredim sa servisima nekih drugih proizvodjaca... nazalost, moras imati srece i sa odabirom servisa koji ce odrzavati vozilo - u nasim krajevima ima mnogo negativnih iskustava, bez obzira o kojem proizvodjacu i modelu vozila da se radi... uglavnom, ja sam zadovoljan kako se pokazao prethodni Duster, a novi model je definitivno mnogo bolji... :too:

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #9 : Siječanj 01, 2019, 03:41:49 poslijepodne »
Dacija generalno pravi jako dobre automobile. Dobra Renoova skola. Bices zadovoljan sa kvalitetom i dugi niz godina neces imati kvarove, takvo je moje iskustvo posle 11 godina voznje Loganom 1.4 MPI ..
Moj glas ide na MCV  :a055:

Offline vlado44

• Dacia test vozac
  • **
  • Sandero 1.6 Laureate
    • 2CV blog
« Odgovori #10 : Siječanj 05, 2019, 02:00:26 poslijepodne »
...malo mojih razmišljanja....Diesel se ljepše vozi zbog velikog okretnog momenta na niskim okretajima (turbina), dok je SCe pomalo mlitav, ali je stoga vrlo pouzdan (radi se o japanskom, a ne francuskom motoru!!!) i nije rastrošao ako se vozi "normalno". Razlika u cijeni (gledao sam 4x4 verzije) je cca 17 000 kn, a cijena diesel goriva ista ili veća od cijene benzina. Eko norme i pravila isto ne idu na ruku dieselima (ne ulazim u opravdanost istih, samo iznosim trenutno aktualne stvari....).  Recimo Duster s Prestige opremom 1.6 SCE dođe oko 122.000 kn, uz malo pregovora dalo bi se nagurati i na 115... a i prtljažnik je veći nego na 4x4 verziji (otprilike 40 litara, a rezervni kotač je ispod auta) . Odignuti auto daje (lažan) osjećaj veće sigurnosti, ali je bolja preglednosti i prohodnost. O daljnjoj prodaji da ne govorim (mada za mene to nije relevantan podatak) Duster je mnogo popularniji i traženiji...i di ćeš bolje ako se još i ženi sviđa, pa to je pun pogodak. Mnogi zaziru od Dacie, ali to je njihov uskogrudni problem, neka sjednu u svoga Golfa ili Passata i "odjebu u skokovima"   :aufsmaul_2:  Sretno pri odabiru, sigurno nećeš pogriješiti.....

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #11 : Siječanj 06, 2019, 12:07:37 prijepodne »
Slazem se sa Vladom u vezi dizela, samo bih jos dodao da je i odrzavanje dosta skuplje za dizela nego za benzinaru....pogledajte sam koja je razlika u ceni filtera za gorivo.  ;)

Offline dacianew

• Dacia vozac
« Odgovori #12 : Siječanj 06, 2019, 03:16:50 poslijepodne »
Bili smo žena i ja još jednom u salonu, odluka je da kupujemo duster. E sad, ponudili su nam salonski 1.5 dci 110 koji možemo dobiti odmah, ako želimo 1.5 blue dci 115 moramo ga naručiti. Isto je i sa 1.6 sce 115, moramo ga naručiti, sve oprema prestige. Pitao sam za 1.3 tce 115, rekli su mi da će se ugrađivati, ali da ne znaju kad će se moći naručiti, niti kakve će biti cijene.

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #13 : Siječanj 06, 2019, 07:12:20 poslijepodne »
Ufff, na ozbiljnim ste mukama... :-)

Sretno!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • Duster 2 Prestige 4x2 110
    • www.DaciaKlub.hr
« Odgovori #14 : Siječanj 11, 2019, 12:15:53 poslijepodne »
Moj glas ide za diesel, 110dci.Imam ga i ja,i odlican je,prosjek potrosnje je oko 5.6 litara. Prije kupnje sam isprobao Dustere sa svim benzincima i dizelima, i dizel po meni ima vise upotrebljive snage nego tce od 125 ks.

Takodjer, Duster ce ove godine na trziste donesti i turbobenzince sa 130 ks i 150ks kao i novi paket opreme "Adventure". Ocekujem kroz mjesec-dva da ce i u Hrvatskoj biti moguce naruciti te modele.