Autor Tema: Lose grejanje u kabini  (Posjeta: 93 )

Offline vukklek

• Dacia vozac
Lose grejanje u kabini
« : Veljača 13, 2020, 07:04:27 poslijepodne »
Drustvo molim za misljenje. Logan mi je poceo lose grejati, sreca pa je zima blaga. I pored toga duva mlako. Menjao sam termostat ali isti djavo. Radjen je veliki servis sa zamenom pumpe pa da pitam jos.moze li pumpa biti problem. inace motor.se zagreje propisno za nekih 4-5 km voznje. Motor je 1.4. Zahvaljujem.svima na pomoci!

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Sandero Laureate 1.4
Odg: Lose grejanje u kabini
« Odgovori #1 : Veljača 13, 2020, 08:57:21 poslijepodne »
Moguće da je začepljen hladnjak u kabini. Kada je motor ugrijan na radnu tem. a  prekidač za podešavanje hladnog i toplog zraka u položaju max crveno  popipaj crijeva koja iz motornog prostora odlaze na hladnjak. Oba crijeva trebala bi biti vruća. Ima li tvoj model peludni filter?

Offline vlado44

• Dacia test vozac
  • **
  • Sandero 1.6 Laureate
    • 2CV blog
« Odgovori #2 : Veljača 14, 2020, 07:46:17 prijepodne »
možda uopće ne "otvara" grijanje, nego se prekidač vrti u prazno....dakle ostane i dalje na "hladno"...vidio sam par takvih slučajeva, vrijedi pogledati. I da, ne smije biti uključena recirkulacija zraka jer tada ne radi grijanje. To sam otkrio nakon 8 godina imanja Sandera  !?!?!?!? 

Offline vukklek

• Dacia vozac
« Odgovori #3 : Veljača 14, 2020, 08:26:53 prijepodne »
Hvala vam na sugestijama. Sad cu sve pregledati pa javljam u toku dana :)

Offline vukklek

• Dacia vozac
« Odgovori #4 : Veljača 14, 2020, 01:05:41 poslijepodne »
Evo ovakva je situacija. Oba creva su vruca, filter kabine nema, skidao sam centralni deo i ventil grejanja otvara do kraja, recirkulacija je otvorena ali je meni bolje grejao kad je zatvorena ali odmah magli stakla. Ocitavanjem temperature preko obd i torque video sam da temperautra varira od 81 do 86 stepeni. Stajanjem u mestu dostigne 96 ili 97 i tada upali ventilator. Dok je ventilator kabine iskljucen jedni vreme pa gabukljucim dune bas toplo pa se zahladi i bude mlako. Eto izvestaja:) jedino da probam zamenu termostata sa drugim ili ispiranje sistema?

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #5 : Veljača 14, 2020, 03:49:21 poslijepodne »
Zameni termostat, to sto je nov ne znaci i da je ispravan..Sistem isperi svakako.

Offline vukklek

• Dacia vozac
« Odgovori #6 : Veljača 14, 2020, 07:36:46 poslijepodne »
evo uspeo sam da resim problem sa grejanjem. sva creva sam raskacio i ispirao bastenskim crevom i izduvavao kompresorom. bilo je taloga u malom hladnjaku. sve lepo vratio i nasuo destilovanu vodu i sad greje ko nenormalan. temperatura na obd je pokazivala istu temperaturu kao i pre ispiranja stim da sada greje bar tri puta bolje. malo cu ga voziti sa vodom pa ispustam i sipam antifriz. eto mozda nekome pomognem :)

Greška u bazi podataka

Pokušajte ponovno. Ako ponovno dođe do ove greške, obavijestite administratora.