Autor Tema: Klima  (Posjeta: 289 )

Offline billke

• Dacia vozac
Klima
« : Srpanj 05, 2020, 06:43:46 poslijepodne »
U ovom autu postoje dvije meni jako iritantne stvari. Prvo je spor odziv na papučicu gasa vjerojatno jer nema direktno ubrizgavanje goriva, ali s time sam se odavno pomirio i navikao voziti tako. Uvijek reagiram pola sekunde ranije, prvo dam gas pa tek onda pustim kvačilo...
Drugo je rad klime. Interesira me jel normalno da mi se kompresor klime kontinuirano pali i gasi za vrijeme vožnje. Auto ima ručnu klimu, pritisnem tipku za uključivanje, radi nekih 20-30 sekundi i ugasi se neovisno o tome kako je podešena temperatura ili brzina puhanja ventilatora. Za 10 sekundi se opet uključi. I tako stalno u krug za vrijeme vožnje. Točno se može osjetiti trzaj svaki put kad se kompresor uključi i isključi. Inače klima hladi, ali kao da nije na punoj snazi jer sam usporedio sa nekoliko drugih auta i kod mene je osjetno slabija. Mislim da se neće ništa pokidati pri malim brzinama, ali baš da se kompresor uključuje i isključuje pri brzini od 130 km/h mislim da nije dobro :(

Offline stojo

• Dacia profi vozac
Odg: Klima
« Odgovori #1 : Srpanj 05, 2020, 07:07:26 poslijepodne »
I kod mene se kompresor klime stalno pali gasi nekad je jače opterećen nekad slabije.
Stvarno iritira na brdskim dionicama gdje osjetiš pad snage.
Automatska klima 1.6sce

Offline vlado44

• Dacia test vozac
  • **
  • Sandero 1.6 Laureate
    • 2CV blog
« Odgovori #2 : Srpanj 05, 2020, 08:28:04 poslijepodne »
mislim da je to nažalost "normalno", zbog potrošnje goriva. Evo, neki dan  sam dobio insajdersu informaciju da novi auti uopće ne pune akumulatore kao nekad nego ih drže između 50-75% napunjenosti možda ponekad 80%. I doista, probam na svom i vidim da punjač ima  što raditi 1,5 -2 sata (zagrije se jako), iako je auto bez zaustavljanja napravi 220Km ?!?!? Očito je CO2 i ekologija daleko iznad svega drugoga. Iritantno ali istinito, tako da me ne čudi ovo s klima uređajima...a koliko će trajati, vrijeme će pokazati

Offline stojo

• Dacia profi vozac
« Odgovori #3 : Srpanj 05, 2020, 10:08:44 poslijepodne »
Dobro da su i akumolatori malo napredovali. Ovaj moj ima navodno 80000 ciklusa punjenja

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk

Offline billke

• Dacia vozac
« Odgovori #4 : Srpanj 08, 2020, 04:36:51 poslijepodne »
Bio sam danas do servisa, kažu to je normalan rad klime, ne trebam se brinuti, a trzaji prilikom uključenja/isključenja kompresora se osjete jer je motor jednostavno slab.

Evo, neki dan  sam dobio insajdersu informaciju da novi auti uopće ne pune akumulatore kao nekad nego ih drže između 50-75% napunjenosti možda ponekad 80%.
Inače elektronikom se bavim cijeli život, čak i radim kao serviser elektronike. Ovo za akumulatore nisam znao niti sam uopće obraćao pažnju. Ne vidim neki veliki problem u tome ako se akumulator ne puni do kraja nego drži do 80% napunjenosti, to mu samo produljuje vijek trajanja. Jedino možda u nekom teškom slučaju ne bude mogao pokrenuti motor...

Dobro da su i akumolatori malo napredovali. Ovaj moj ima navodno 80000 ciklusa punjenja
Kod mene je sličan takav, oba imaju EFB tehnologiju iako sam mislio da je AGM, a to je sve zbog stop&start sustava. Ovo da ima 80000 ciklusa nije moguće...Možda 8000, ali i to je previše.

Offline stojo

• Dacia profi vozac
« Odgovori #5 : Srpanj 08, 2020, 05:48:06 poslijepodne »
Je stavio sam jednu nulu previše

Poslano sa mog SM-A530F koristeći Tapatalk

Offline kiki89

• Dacia vozac
  • SANDERO STEPWAY 0,9tce PRESTIGE
« Odgovori #6 : Srpanj 12, 2020, 08:31:19 prijepodne »
Tema je o klimi, pa bi se ubacio...
Sandero stepway je moja vozilica, 0.9, 2016.godina...
Lani sam isao nakon ljeta u servis jer je u klimi nesto sistalo i sustalo stalno...naravno na onaj grubi zvuk ukljucivanja kompresora 3 puta u minuti smo se nazalost morali naviknuti...
U 12mjesecu lani su mi u garanciji izmjenili kompresor...
Sad imam novi problem, kad klima najbolje treba jel, kad se upali kompresor auto pocne trzat cukat bez obzira u kojoj sam brzini ili na kojim okretajima...dogovorio za srijedu opet posjet servisu...imate ko kakvih ideja ili iskustava slicnih
...everything is allright...

Offline billke

• Dacia vozac
« Odgovori #7 : Srpanj 16, 2020, 04:05:00 poslijepodne »
U 12mjesecu lani su mi u garanciji izmjenili kompresor...
Što se dogodilo sa kompresorom da su ga morali mijenjati novim?
Možda ga je stvarno uništilo to konstantno uključivanje i isključivanje jer kao što sam napisao u prvom postu, mislim da je u redu takav način rada pri malim brzinama, ali ne i kad se motor zavrti preko 4 tisuće okr/min...

Sad imam novi problem, kad klima najbolje treba jel, kad se upali kompresor auto pocne trzat cukat bez obzira u kojoj sam brzini ili na kojim okretajima...dogovorio za srijedu opet posjet servisu...
Jedino što mi pada na pamet je da kompresor ne radi pravilno pa dolazi do trzaja, ali ne znam... Što su rekli u servisu?

Offline kiki89

• Dacia vozac
  • SANDERO STEPWAY 0,9tce PRESTIGE
« Odgovori #8 : Srpanj 17, 2020, 02:52:27 poslijepodne »
Dovezel ga bas pred sat vremena doma.
Kompresor su mjenjali jer je na njemu bas pustalo pa je doslo do gore spomenutog sistanja kad god se palio...
Mozda je, nisam dobil opravdanje s obzirom da ne placam pa nemoram ni znat jel, i meni je glupo da se kompresor pali na 4ooo okretaja al kazu u servisu dacia je to...
Bio je auto 3 dana tamo kazu prosao sve testove testiranje klime do 19 bara ak sam dobro shvatil...u voznji na mjestu kazu hladi savrseno i ne trza ...jos su mi rekli da je to 3 cilindra sta ocekivat nego trzanje kao rugaju se skartu od auta ...
Uglavnom nisu nista radili ni mjenjali auto hladi ja bi rekel nikak, znam da nije u redu usporedit al do nedavno sam vozil vw g4 gdi nisam klimu nikad na jace od 1 palil, s tim da ja klimu koristim usudim se reci 6 mjeseci godisnje...nisam vw fan da se ko ne uvredi samo usporedba
Eto
...everything is allright...

Offline Delvecchio

• Dacia vozac
« Odgovori #9 : Srpanj 24, 2020, 10:00:32 poslijepodne »
Imam sličan problem sa cukanjem, no auto imam tek 2 dana. Također je Sandero Stepway, 0,9, polovni (2015 godište), i vidim da kažete da je to cukanje relativno normalno? Ili ne bi trebalo biti? Naime, ono što se desilo je to da sam auto kupio u autodomu vidaković u slavonskom brodu i prvi put kad sam ga gledao bilo je prije cca mjesec dana (tad su rekli da su napunili klimu) i kad sam ga testirao, nisam vozio predugo na klimi pa nisam osjetio to trzanje (zaista nije bilo vruće pa je nisam palio jer nisam neki fan klime), ali sad kad sam jučer došao po njega su mi javili da se klima ispraznila te da su to ustanovili to jutro (ja sam već bio krenuo za SB) i onda su to tamo popravalji i punili opet (klima sad radi), ali je naravno sumnjivo da je u tih mjesec dana stajanja u salonu stvorilo neki problem. Vozilo je došlo s jednogodišnjom garancijom pod koju idu i rashladni sistem: "hladnjak, termostat, vodena pumpa, grijač putničke kabine, kompresor klima uređaja". Dakle, ako je kompresor pod garancijom pa će to zamijeniti besplatno.

Ono što mene sad zanima je, iako znam da je ovako riječima teško opisati i dočarati, koliko se to cukanje osijeti kad je sve normalo? Ono što sam ja primjetio je da mi auto najviše "zatrza" kad sam npr u 4 brzini i sad je relavitna gužva na cesti i ne treba stalno držati gas i onda okretaji dođu na 2000-2200. I kad se tad kompresor pali onda mi se čini da jače zacuka nego kad držim gas konstano i motor je u višim okretajima (možda ove okretaje nisam najtočnije napisao, pišem odokativno po sjećanju, ali razumijet ćete koji je uzorak).

Hvala na pomoći svakako.

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #10 : Srpanj 25, 2020, 04:53:18 poslijepodne »
Ako iz sistema klimatizacije nestaje freon posle mesec dana, onda je to znak da negde nije sam sistem nije hermetican. Najcesce se curenje javlja na holenderima, spojnicama, cevi i isparivaca ili samog kompresora.
Sto se tice trzaja motora prilikom ukljucivanja kompresora, to je normalno, jer kompresor odvlaci dobar deo energije motora...posebno pri visokom spoljnim temperaturama.

Offline Delvecchio

• Dacia vozac
« Odgovori #11 : Srpanj 26, 2020, 01:18:05 poslijepodne »
Hvala ti na odgovoru, otići ću provjeriti još jednom što je s klimom kad stignem.

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #12 : Srpanj 27, 2020, 03:29:55 poslijepodne »
Nema na cemu, tu smo da pomognemo ,ako se moze.  :dobroje:

Greška u bazi podataka

Pokušajte ponovno. Ako ponovno dođe do ove greške, obavijestite administratora.