Autor Tema: Kvarovi i garancija  (Posjeta: 54720 )

Offline decibel

• Dacia vozac
  • Dacia Logan Ambiance, 1.2 16V, 2015.
Odg: Kvarovi i garancija
« Odgovori #255 : Siječanj 07, 2019, 03:08:07 poslijepodne »
Evo, da ne otvaram novu temu, a kako je moj Logan pri isteku garancije o problemu ću pisati ovdje. Logan 1,2 je kupljen u 12/2015 i ima još mjesec ipo garancije, prošao je 55000 km. Što se tiče motora sve je 5, nikakvih problema dosad nisam imao....bilo je samo jedno neugodno iskustvo sa ovlaštenim servisom u Zadru sa popravkom limarije nakon sudara, a o tom neugodnom iskustvu sam već pisao.
No, ima jedan problem sa žmigavcima koji se prvi put javio još kad je auto imao 2 mjeseca, a odonda se ponovio 10ak puta. Prvi put kad se desilo (veljača 2016.) zvao sam Dacia assistance za savjet jer je bila nedjelja ujutro, a oni su mi ''savjetovali'' da pričekam do jutra (ponedjeljak) pa onda zovnem ovlašteni servis. Problem je slijedeći - odjednom žmigavci prestanu raditi, a ponovno prorade tek kad se ugasi motor i opet upali (reset elektronike !?). U ovlaštenom servisu u ZD sam bio već 4 puta radi toga, prvi put kad sam došao žmigavci nisu radili (desilo se u kad sam bio u dijelu grada koji je blizu servisa) i onda su se sami uvjerili u to, ostala 3 puta sam došao idući dan ili nakon par dana kad je sve normalno radilo. Nemaju nikavu ideju što bi to moglo biti, kad se spoje na auto nema nikakvog traga bilo kakvog kvara na elektronici. Kažu da je negdje možda loš kontakt, te da treba prekontrolirati sve spojeve. Ono što su dosada napravili je: zamjena ručice žmigavaca i zamjena konektora na žmigavcima, no problem bi se uvijek ponovo javio nakon par mjeseci. Naručen sam za 10ak dana kad će dobro pretresti sve spojeve, a ako se i nakon toga javi problem spominjali su mi zamjenu procesora (što god to bilo). No, ono što mene muči je istek garancije i ako se problem javi opet za cca 4-5 mjeseci i oni utvrde da je zaista ''procesor'', tko će onda snositi trošak popravka. Problem je prijavljen više puta za vrijeme garancije i nije riješen, a javlja se rijetko (2-3 puta godišnje). Ima li netko ideju što bi to moglo biti i kako doći do nekog trajnog rješenja? Znam da ni ovima u servisu nije jednostavno naći rješenje, ali imam dojam da se baš i ne trude dovoljno, s obzirom da sam bio više puta radi iste stvari i najčešće bude pitanje: a kako da mi to sada riješimo kad sve radi normalno ?

Red bi bio da napišem kako je sve završilo. Auto je bio 3 dana na servisu - sve su do u detalje pregledali i nisu našli ništa što bi upućivalo na bilo kakav loš kontakt ili slično. Na kraju su dobili odobrenje (ako sam dobro razumio iz Slovenije) za zamjenu dijela elektronike koji upravlja radom žmigavaca. To je i učinjeno 10ak dana kasnije kad je dio stigao. Nadam se da je s tim ova priča uspješno privedena kraju, ali nikad se ne zna....

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • Duster 2 Prestige 4x2 110
    • www.DaciaKlub.hr
« Odgovori #256 : Siječanj 11, 2019, 12:35:09 poslijepodne »
Nadam se da je stvarno rijeseno, bilo bi stvarno presmijesno da ti se taj problem opet vrati. Ukoliko se stvarno opet vrati problem, javi nam ovdje pa da te uputimo u jednu normalnu autokucu/servis gdje ne rade "lajbeki"  :dobroje:

Offline Praško

• Dacia vozac
  • Dacia Duster, 1.5 dci blue 115 ks comet siva prest
« Odgovori #257 : Ožujak 04, 2019, 11:14:30 poslijepodne »
Pitanje za Vanju posto vozimo skoro isti auto ( mala razlika samo u motoru ). Primjetio sam odmah od prvoga dana kada sam preuzeo auto, kada je vec blaga uzbrdica i dajem gas, blago pucketanje motora dok ne razvije brzinu i padne mu opterecenje. Posto sam po struci i zanimanju strojar sumnjam da zvuk dolazi od pumpe goriva ili rasprskaca, ali mi nije jasno da se to tako cuje u unutrasnjosti auta. Auto super radi,vuce ne trza, ma sve super, ali meni bode usi,hehehe, profesionalna deformacija,hehehe. Odmah 4. dan kada sam ulovio vremena odem u servis i sef servisa napravi sa mnom voznju i kaze da je to normalno da su visoki tlakovi na pumpi goriva pa se malo cuje ( za mene nije malo, ali jbg. hehehe). Zanima me jeli se i tebi to cuje? I svi ostali ekipa ako netko zna jeli to normalno kao sto kazu u servisu ili ??? :aufsmaul_2:
pozdrav svima...

Offline SaleFFS

• Dacia vozac
  • Sandero Stepway B&W 1.5dci
« Odgovori #258 : Ožujak 05, 2019, 07:21:37 prijepodne »
Identično mi se čuje od prvog dana na sanderu 1.5 dci pod nekim opterećenjima i kao što kažeš kada ga razvrtiš umiri se. Nikakvih problema, sve super radi i vuče. Isto me mučilo i otišao u servis. Serviser sjeo sa mnom i prošli dio grada gdje se to nekoliko puta čulo i kaže sasvim normalno za dci motore sa common rail sustavom. Par dana nakon toga mi igrom slučaja dođe poslovni partner sa novim clio četvorkom, identičan motor i krenemo u razgovor i potvrdio sve što se meni čuje, čuje se i na njegovom. Očito je da se tako motor ponaša kod svih i ne treba se sekirati. Imaš jamstvo i ako se što i dogodi pravac servis.

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
    • www.DaciaKlub.hr
« Odgovori #259 : Ožujak 05, 2019, 08:25:15 prijepodne »
Pitanje za Vanju posto vozimo skoro isti auto ( mala razlika samo u motoru ). Primjetio sam odmah od prvoga dana kada sam preuzeo auto, kada je vec blaga uzbrdica i dajem gas, blago pucketanje motora dok ne razvije brzinu i padne mu opterecenje. Posto sam po struci i zanimanju strojar sumnjam da zvuk dolazi od pumpe goriva ili rasprskaca, ali mi nije jasno da se to tako cuje u unutrasnjosti auta. Auto super radi,vuce ne trza, ma sve super, ali meni bode usi,hehehe, profesionalna deformacija,hehehe. Odmah 4. dan kada sam ulovio vremena odem u servis i sef servisa napravi sa mnom voznju i kaze da je to normalno da su visoki tlakovi na pumpi goriva pa se malo cuje ( za mene nije malo, ali jbg. hehehe). Zanima me jeli se i tebi to cuje? I svi ostali ekipa ako netko zna jeli to normalno kao sto kazu u servisu ili ??? :aufsmaul_2:

Iskreno nisam primjetio nikakve pretjerano cudne zvukove. A sve zivo osluskujem i imam sluh kao sismis :D Imam barem oko 100tkm sa 1.5 dci motorima iza sebe, i iskreno ovaj u Dusteru se ponasa identicno kao i oni stariji. Mozda sam se ja naviknuo dosad pa zato ne primjetim. Jedino sto mene zivcira je pumpa goriva u tanku, koja zuji od momenta kad dam kontakt.Kao i losa zvucna izolacija na zadnjim blatobranima .  Ali i toga se nadam rijesiti,jer je vrlo izgledno da ce Duster dobiti kompletnu zvucnu izolaciju ove godine, a i nekih 20tak konja vise.

Offline Praško

• Dacia vozac
« Odgovori #260 : Ožujak 05, 2019, 06:18:08 poslijepodne »
Super , hvala na odgovorima, mislim da ce to biti OK. Vanja ako mislis stavljati chip, posto spominjes 20 ks vise preporucam ti chip od njemackog proizvodaca “RACE CHIP”. Ja sam ga takoder po preporuci stavio na prethodno auto ( golf 5 1.9 tdi ) i podigo ga sa 105-132 ks. Dobio sam odlicna medu ubrzanja pogotovo kod pretjecanja na magistrali. Sa njim sa presao 60 tkm i prodao auto i sve jos uvijek bezprijekorno radi. Chip proizvode Nijemci ( nije kinez ) i stvarno je super kvalitetan. :formula1
pozdrav svima...

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
    • www.DaciaKlub.hr
« Odgovori #261 : Ožujak 06, 2019, 07:34:04 poslijepodne »
Bas o tome Race Chip-u sam i razmisljao, doduse imaju i predobar odabir.3 razine snage, neznam kak da se odlucim  :pljuga1

Offline Praško

• Dacia vozac
« Odgovori #262 : Ožujak 06, 2019, 11:12:15 poslijepodne »
Bas o tome Race Chip-u sam i razmisljao, doduse imaju i predobar odabir.3 razine snage, neznam kak da se odlucim  :pljuga1
Kazem ti iz osobnog iskustva, predobar i kvalitetan chip. Kada sam ga ja stavio prije cca. 5 g. nisu imali ove kao sada gdje mijenjas mape preko aplikacije, nego je na samom chip-u bio mali krug sa 4 mape kojeg si kacavidom ( odvijac, kako se vec kaze, hehehe) okretao i tako mijenjao mape. Ja sam uzeo najosnovniji koji je tada kostao 179€ jer nisam htio puno dizati snagu motora i sasvim je dovoljan za ono sto sam trazio. Ne steti motoru, a dobio sam prilikom pretjecanja na magistrali pri voznji 80-90 km/h puno bolja ubrzanja. Uzmi ga bez straha, ja sam godinu dana prije proucavao dosta proizvođaca. Kinezi su bili OUT odmah u startu, hehehe, i ovo je top u chi-ovima  :allocafe: :too:
pozdrav svima...

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Duster 1.5 dci Blue 4x4 (2018)
« Odgovori #263 : Ožujak 07, 2019, 09:38:22 prijepodne »
…kako se oduprijeti napasti nakon vase diskusije?… grozni ste!… :a036:
Dacia Duster Prestige 1.5 dCi Blue 4x4, 2018 (11.2018 - ...)
Dacia Duster Laureate 1.5 dCi, 4x4, 2015 (2.2015 – 11.2018)
Dacia Sandero Stepway 1.6, 2011 (10.2011 – 2.2015)

Offline Praško

• Dacia vozac
« Odgovori #264 : Ožujak 07, 2019, 01:13:02 poslijepodne »
…kako se oduprijeti napasti nakon vase diskusije?… grozni ste!… :a036:
Ne odupiri se, prepusti se uzitku  :57: :pljuga1
pozdrav svima...

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #265 : Ožujak 07, 2019, 01:21:27 poslijepodne »
...a sta se desava sa garancijom kod ovlastenog servisa? :confused:

Offline Praško

• Dacia vozac
« Odgovori #266 : Ožujak 07, 2019, 10:57:13 poslijepodne »
Sigurno nebi bilo dobro da ga oni vide jer su to vec preinake na motoru i bilo bi problema. Ja sam ga sam montirao na golfa i malo zakamuflirao tako da ti ne tuce u oci kad otvoris poklopac motora. Cetiri tehnicka pregleda je prosao i nitko ga nije primjetio, a sada bili ga vidili u servisu ??? Ide glavni kabel na distributor pumpe goriva i dvije tanke zice (+-) na bateriju. Posto ima dosta kabela zavučeš ga negdje gdje je najmanja temperetura u motoru ( ne blizu killera i ispuha) i gdje se najmanje vidi i fiksiraš ga. Kada ides na servis taj dan ga skines i sve 5, a kada prode garancija, bježi od ovlastenih servisa, heheheheheh.
pozdrav svima...

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
« Odgovori #267 : Ožujak 08, 2019, 12:13:17 poslijepodne »
Sigurno nebi bilo dobro da ga oni vide jer su to vec preinake na motoru i bilo bi problema. Ja sam ga sam montirao na golfa i malo zakamuflirao tako da ti ne tuce u oci kad otvoris poklopac motora. Cetiri tehnicka pregleda je prosao i nitko ga nije primjetio, a sada bili ga vidili u servisu ??? Ide glavni kabel na distributor pumpe goriva i dvije tanke zice (+-) na bateriju. Posto ima dosta kabela zavučeš ga negdje gdje je najmanja temperetura u motoru ( ne blizu killera i ispuha) i gdje se najmanje vidi i fiksiraš ga. Kada ides na servis taj dan ga skines i sve 5, a kada prode garancija, bježi od ovlastenih servisa, heheheheheh.

@Prasko: hmmm, malo se bojim reakcije ovlastenog servisa ukoliko ipak primijete slicne zahvate na motoru… na primjer, na prethodnom Dusteru sam zelio instalirati alternativni firmware Menaco i nisu bili odusevljeni idejom… odmah mi je receno da cu izgubiti garanciju... mozda zahvate na motoru ostavim za neki kasniji period… :a014:   

Offline Praško

• Dacia vozac
« Odgovori #268 : Ožujak 09, 2019, 10:40:11 prijepodne »

@Prasko: hmmm, malo se bojim reakcije ovlastenog servisa ukoliko ipak primijete slicne zahvate na motoru… na primjer, na prethodnom Dusteru sam zelio instalirati alternativni firmware Menaco i nisu bili odusevljeni idejom… odmah mi je receno da cu izgubiti garanciju... mozda zahvate na motoru ostavim za neki kasniji period… :a014:
Vidi, ako ti se ne da stavljat ga pa skidat prije servisa onda pricekaj. Uglavnom prava je stvar sto ovaj chip ne ostavlja traga u elektronici tako i kada spoje auto na kompjuter ne vidi se da je bio. Ja samo cekam da ga naprave za moj motor 115 ks i ja ga odmah ubacujem.
pozdrav svima...

Offline zlaco

• Dacia vozac
« Odgovori #269 : Svibanj 13, 2019, 03:31:02 poslijepodne »
Da ne otvaram temu.

Kupio sam 02.09.2017.  Logan II MCV 0.9tce LPG (s kojim sam do 20000 km bio izrazito zadovoljan). Nakon toga kreće niz reklamacija na auto. Do sada se je na automobilu promijenilo, kilometar sat, nosač ručice mjenjača, zadnje staklo zbog neispravnosti grijača, auto je zatrzavao na visokim okretajima, kod dodavanja gasa cijeli se motor zatrese a samim time i automobil, automobil je bio par puta na popravku zbog istog kvara. Da bi na zadnjem servisu kod preuzimanja automobila koji je trajao od 23.04. do 09.05.2019. odgovoreno da je to sukladno preporukama proizvođača  :bonk:, te da sam ja isprovocirao takvo ponašanje dodavanjem i oduzimanjem gasa. Prilikom probe sam isprovocirao takvo ponašanje automobila, jer sam htio ukazati da se meni to i u normalnoj vožnji dešava. Servis i proizvođač govore da je s autom sve okej a nije.  Automobil sad ima 47000km.

Netko imao sličan slučaj sa servisima i ako je imao šta je napravio. Govorim im da je auto neispravan a oni da je okej. Dođe mi da me netko opali po glavi  :cekicem:.

https://streamable.com/25dhn link na video