Autor Tema: Kvarovi i garancija  (Posjeta: 70216 )

Offline boss84

• Dacia vozac
Odg: Kvarovi i garancija
« Odgovori #270 : Svibanj 29, 2019, 11:41:37 poslijepodne »
Pozdrav svima, prvi put sam ovdje pa ću možda postaviti glupo pitanje. ukratko vlasnik sam lodgy stepwaya, diesel motor,auto je prošao 8000 kilometara i danas sam po prvi put primjetio da nakon davanja kontakta mi se ne gasi lampica motora,tek kad upalim auto lampica se ugasi. da budem skroz iskren ne znam ni sam koliko to već traje,jednostavno nisam obraćao pozornost.u mojoj glavi je frka tek kad se za vrijeme vožnje tako nešto upali.auto je pod garancijom pa sam htio prije odlaska u servis vidjeti kod vas iskusnijih što bi moglo biti u pitanju itd. Hvala

Offline dinko1981

• Dacia vozac
« Odgovori #271 : Svibanj 31, 2019, 01:41:42 prijepodne »
To je normalno , budi bez brige. Da nesta nije u redu svjetlila bi stalno.

Offline wolfy

• Dacia vozac
« Odgovori #272 : Studeni 07, 2019, 10:48:17 prijepodne »
Ekipa, pozdrav! Evo, iskreno ne znam gdje više tražiti rješenje, ali situacija je ovakva:
Starci su uzeli novi Sandero prije cca 2 godine, malo manje, a nakon manje od godinu dana već se trebala servirati klima zbog neugodnog mirisa. Tad je to bilo riješeno, nije se više pojavljivao taj užasan smrad. Sve do prije koji dan. Ponovno užasan smrad, još gori nego prije. Kao nekakva krepalina, mislio sam stvarno da je neka mačka pronašla neko mjesto i ostala pokojna. Otac je odveo jučer auto na servis, tamo su ga navodno skroz rastavilli, siceve, provjera filtera zraka, itd. I kao sve je u uredu. Međutim, danas ponovno isti smrad. Ne znam kome se obratiti ako već ovi u servisu ne znaju, je li možda netko imao sličan problem i da ga je riješio?

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #273 : Studeni 07, 2019, 01:25:43 poslijepodne »
Imao sam sličan problem i dobio slijedeći savjet koji funkcionira:
Isključi klimu nekih kilometar prije nego dođeš na odredište. Inače se kondenzira malo tekućine, usmrdi i taj smrad povučeš u auto čim upališ ventilaciju. Meni je nudio dezinfekciju klime i rekao da će mi se smrad vratiti ako opet ne budem gasio klimu prije parkiranja.
Nisam uzeo tu dezinfekciju jer i to smrdi, primjenio sam savjet i više nemam problema.

Offline istrijan

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #274 : Studeni 07, 2019, 01:29:59 poslijepodne »
Eto sličice  :wavey:

Offline wolfy

• Dacia vozac
« Odgovori #275 : Studeni 07, 2019, 02:16:29 poslijepodne »
Ne shvaćam samo kako to jučer nisu sredili na servisu...a drugi problem je kad klima ne radi, stakla se vrlo brzo zamagle i onda se ne vidi ništa...

p.s. hvala na odgovoru

Offline Andjelko

• Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Sandero Laureate 1.4
« Odgovori #276 : Studeni 07, 2019, 03:00:06 poslijepodne »
Molim pročitati
http://daciaclubcroatia.com/DCCforum/index.php?board=4.0

Mini kamera na mobitel i ulazak u kanale ventilacije, filter u kabini skinuti i provjeriti da li smrdi, provući kameru da se ustanovi ila li što u kanalima, da li ti radi ispravno sklopka za strujanje zraka i u kojem je položaju.

Offline hrsta

• Dacia vozac
« Odgovori #277 : Prosinac 29, 2019, 08:46:18 prijepodne »
Ekipo, pozdrav,
prije nego kontaktiram ovlašteni servis, jer auto nema niti godinu dana, molim vaše mišljenje:
Dacia Duster 1.6 SCe (proizvodnja 2018), sa tvorničkim LPG-om, jutros me neugodno iznenadio.
Počeli su blinkati sva 4 žmigavca, auto je bio otključan i nije se mogao pokrenuti.
Baterija se po svemu sudeći ispraznila, jer nisam mogao uključiti kontrolnu ploču, a kad sam slučajno pokrenuo brisače, oni su se kretali izuzetno sporo, i nisu se htjeli zaustaviti. Zaustavili su se nakon cca 2minute.
Da li je netko već imao takva ili slična iskustva?
Što bi to moglo biti?
LP i hvala unaprijed!

Offline vlado44

• Dacia test vozac
  • **
  • Sandero 1.6 Laureate
    • 2CV blog
« Odgovori #278 : Prosinac 29, 2019, 05:30:28 poslijepodne »
lako moguće ispražnjen akumulator....uzrok nepoznat...  :a0301:

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #279 : Prosinac 29, 2019, 05:38:01 poslijepodne »
Samo otkud otkljucan, ako si ga zakljucao predhodnog dana?  :a014:

Offline logan

• fosil
  • Global Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Logan 1,6 Laureate 2005.
« Odgovori #280 : Prosinac 29, 2019, 07:48:35 poslijepodne »
Da akumulator iznenada crkne nije ništa novo čak ni tako iznenada iako prije  toga nije pokazivao znakove kraja. Neočekivano je da se to dogodi akumulatoru starom niti godinu dana iako su mu hladnoće jedan od glavni neprijatelja.
Objasni je li auto bio otključan i žmigavci radili kad si došao do njega ili si ga oključao daljinski a nakon toga žmigavci nastavili raditi?
Prenizak napon može djelovati "zbunjujuće" na elektronske sklopove koji bi se u tom slučaju mogli čudno ponašati ali to sve ne objašnjava uzrok pražnjenja akumulatora.
Treba najprije isključiti mogućnost da je na vozilu bio ostalo uključeno nešto što je tijekom noći moglo isprazniti akumulator. Ako nije ništa od toga postoji mogućnost da je ipak akumulator izdahnuo. Trebalo bi ga skinuti s vozila i spojiti na kvalitetan punjač gdje se može pratiti jačina struje punjenja ili na inteligentni punjač koji neispravne akumulatore uopće neće početi puniti.
Ukoliko se akumulator vrlo brzo napuni , to je također znak da je loš i da nema adekvatan kapacitet te svakako upućuje na kupovinu novog.
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Offline stojo

• Dacia profi vozac
« Odgovori #281 : Prosinac 29, 2019, 08:26:56 poslijepodne »
Mislim da ima neku zaštitu da se potrošači sami isključe poslije par minuta. Ja sam zaboravio isključit svjetla za čitanje i sjetim se poslije par sati i trk u garažu kad tamo svjetla ugašena, otvorim vrata upale se, pogledam prekidači uključeni, znači neka sigurnosna mjera postoji.
Te lpg verzije su prodavane s osnovnom opremom pa ako je naknadno ugrađivan radio možda on stvara probleme

Offline žac

• Dacia Rally vozac
  • Logan 1.4 MPI 2007. i Yugo 55 IN 2006.
« Odgovori #282 : Prosinac 29, 2019, 11:58:52 poslijepodne »
Stojo, Dacije imaju vremenski relej za kabinsko svetlo. Svetlo u kabini se samo gasi posle 10 minuta i ako vrata budu otvorena...cini mi se da svetlo u gepeku nesto duze svetli.  :a055:

Offline hrsta

• Dacia vozac
« Odgovori #283 : Prosinac 30, 2019, 12:21:20 prijepodne »
Hvala svima na komentarima. Auto sam prethodno uredno - uobičajeno parkirao, preko daljinskog ključa zaključao auto  i išao na spavanje. Jutro je bilo za naše prilike izuzetno hladno (oko -6 Celzijusa).
Prvo je susjed oko 6:50 primjetio da svjetli unutrašnjost kabine (zajedno sa kontrolnom pločom) i sva 4 svjetla, ali mu je to bio sumnjivo, pa je pokušao otvoriti vrata i nije uspio, bila su zaključana. Nakon sat vremena sam došao do auta (kad sam se probudio) i tada su 4 žmigavca još bila uključena, ali su vrata bila otključana. Došao je lik iz HAK-a kojeg je poslala dežurna Dacia-eva služba, pokrenuo motor preko vanjske baterije, te je auto potom radilo na mjestu 1,5 sati. Nakon toga, baterija je 'oživjela'. Na samom početku izmjerio je napon akumulatora i bilo je ravno nuli. Preporučio mi je da odem ipak u ovlašteni servis da detaljnije provjere ovaj 'slučaj'.

Offline Smiley

• Forumaš sa iskustvom
  • Dacia Duster 1.5 dci Blue 4x4 (2018)
« Odgovori #284 : Prosinac 30, 2019, 10:00:46 prijepodne »
Cini se da su hladno vrijeme i elektronika kao - i +  :D

Proteklih dana sam primijetio 3 "ispada" elektronike od kojih se samo prvi desio uz nesto toplije vrijeme bez snijega i vecih minusa:

1 - otvorim prtljaznik i radim nesto nevezano za elektroniku, kljuc nije u bravi, ukljuci se prednji brisac (vremenski);
2 - otkljucam auto da bih uzeo metlicu za snijeg, kljuc nije u bravi, ukljuci se radio (nesto ranije sam okrenuo auto i sigurno nisam koristio radio);
3 - upalim auto, odmah svijetli dugme za iskljucivanje start/stop funkcije (po defaultu je funkcija ukljucena pri cemu lampica ne svijetli), dok na displeju stoji poruka da provjerim start/stop funkciju. Dugme ne reaguje na pritiskanje. Nakon nesto krace voznje i ponovnog pokretanja motora sve je kako i treba biti.

Nisam kontaktirao servis, ali cu pratiti eventualne nove ispade. Ovo sto je opisao hrsta je vec ozbiljnija pobuna elektronike i dobro je javiti se u ovlasteni servis. :D
Dacia Duster Prestige 1.5 dCi Blue 4x4, 2018 (11.2018 - ...)
Dacia Duster Laureate 1.5 dCi, 4x4, 2015 (2.2015 – 11.2018)
Dacia Sandero Stepway 1.6, 2011 (10.2011 – 2.2015)

Greška u bazi podataka

Pokušajte ponovno. Ako ponovno dođe do ove greške, obavijestite administratora.