Autor Tema: Kvarovi i garancija  (Posjeta: 68433 )

Offline ic01

• Dacia vozac
  • Logan MCV, 0.9 TCe LPG, 2018. Laureate
Odg: Kvarovi i garancija
« Odgovori #285 : Siječanj 18, 2020, 12:51:03 poslijepodne »
Moj problem s Loganom MCV 0.9 TCe + LPG iz 2018. je da troši antifriz. Cca 3-4 dcl u godinu dana (15.000 km). Bio kod Roce na reklamaciji i rekli su da je to normalna potrošnja antifriza. Očito sam do sada vozio nenormalne aute jer niti jedan nije trošio antifiriz. Kakva su vaša iskustva s razinom antifriza na 0.9 TCe?

Offline stojo

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #286 : Siječanj 18, 2020, 03:07:21 poslijepodne »
Moj 1.6sce potrošio 1.5dcl u 10mj. Također se slažem da to nije normalno

Offline logan

• fosil
  • Global Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Logan 1,6 Laureate 2005.
« Odgovori #287 : Siječanj 18, 2020, 09:40:36 poslijepodne »
Umjesto potrošnja antifriza ja bih radije koristio riječ gubitak. Nikakav gubitak rashladne tekućine ne može biti normalna pojava. U zatvorenom sustavu hlađenja tekućina cirkulira kroz motor te pogonjena pumpom kroz i hladnjak se ponovno vraća u motor. Rashladni sustav se   sastoji od puno dijelova koji a kritična mjesta su brtve i spojeni između pojedinih elemenata sustava.
Zbog nesavršenosti elemenata sustava može doći do djelomičnog gubitka tekućine što u nekoj manjoj mjeri proizvođač i serviseri okarakteriziraju kao "normalno". 
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Offline ic01

• Dacia vozac
« Odgovori #288 : Siječanj 19, 2020, 11:07:46 prijepodne »
Kontaktirao sam i službu za korisnike Dacia.hr međutim i tamo su me otpravili da je normalno da auto potroši (ili izgubi) rashladne tekućine. Tražio sam da mi kažu koja je normalna količina gubitka u dcl jer npr. za ulje piše. Nisu mi dali pisani odgovor, nego su se izmotavali preko telefona (valjda da ne ostane pisani trag). Nemam ja problema s time  što autu nestane rashl.tekućine u normalnim uvjetima ako je tako zamišljeno, ali ekipa inženjera je onda trebala malo bolje projektirati auto i staviti ekspanzionu posudu od 5 lit. i indikator razine rashl.tekućine + pokazivač temp. motora pa da vozač ipak ima neki podatak u vožnji. Tražio sam od Roce da provjere zašto auto gubi antifriz i rekli su da je sve ok nakon testiranja. Tražio sam da mi opišu testiranje. Dakle, umjesto čepa ide adapter, natlače na 2 bara sustav i prate propuštanje nakon 2 sata. Razumijem se dovoljno u aute da vidim da je taj test mazanje očiju. Kao prvo, ako pušta čep eksp.posude, on nije testiran jer stoji na radnom stolu dok se radi tlačni test, a kao drugo, auto nije upaljen pa se ne zna jel motor nabija tlak u rashladni sustav. Oprezan sam s razlogom jer sam imao u obitelji slučaj s novim Opelom koji je "normalno trošio" antifriz 2 god. Kad je istekla garancija, onda to više nije bilo normalno pa je zamijenjena vodena pumpa, antifriz, zupčasti i natezači...naravno, o trošku vlasnika jer taj kvar nije pokrivala produžena garancija, a osnovna je istekla.

Offline Vladek

• Dacia vozac
  • Logan MCV 1.5 Blue dCi Techroad
« Odgovori #289 : Siječanj 23, 2020, 01:31:15 poslijepodne »
Na prošlom autu - Renault Thalia imao sam naknadno ugrađenu plinsku instalaciju. Također sam imao gubitke antifriza, cca. 2 decilitra na cca. 1500 km. Već sam se bio naviknuo na periodični pregled posude i dotakanje.
Problem je u spojnicama tj. šelnama jer motor sa plinskom instalacijom ima više poveznica kroz koje protiče antifriz. Kod mene je problem bio djelomično riješen sa kvalitetnijim šelnama ali niti to nije do kraja otklonilo problem.

Offline Mahir

• Dacia vozac
« Odgovori #290 : Veljača 29, 2020, 11:47:45 poslijepodne »
Poštovanje,

Zanima me da li se netko susreta sa skripom u tocku. Naime, svaki put kad prelazi preko lezeceg, cujem skriptu u prednjem desnom tocku. Da li se neko susreta s tim, i kako je rijesio taj problem? Hvala.

Online ivan.martinko

• Dacia vozac
« Odgovori #291 : Ožujak 01, 2020, 08:23:07 prijepodne »
Moze biti svasta. Amortizer, kapa amortizera, opruga napukla, vilica, krajnik, spona, selen blokovi, itd.. pregledati sve elemente ovjesa.
Duster 1.3 tce 4x4 u dolasku

Offline Duster123

• Dacia vozac
« Odgovori #292 : Svibanj 20, 2020, 04:06:00 poslijepodne »
Postovanje

Imam Daciu Duster 1.0 tce plin benzin kupljenu u 3mj ove godine ima 1200km i pojavila mi je ova poruka i ugasila je nakon 10min i vise se ne pali u servisu su rekli da netreba dolaziti. Pa ako neko mozda zna sto bi moglo biti

Offline stojo

• Dacia test vozac
  • **
« Odgovori #293 : Svibanj 20, 2020, 04:20:53 poslijepodne »
Pošto je na plin vjerovatno je došlo do krivog očitanja lambde.
To se meni dešavalo kad bi direktno palio na plin.
Nemoj se zabrinjavat ako nije učestalo

Offline ic01

• Dacia vozac
« Odgovori #294 : Svibanj 22, 2020, 09:49:06 poslijepodne »
Pronašao sam mjesto curenja. Na spoju ekspanzione posude i čepa se vidi bijela prašina. Dakle tu pušta i isparava tekućina pa ostaje bijeli trag.
Čep sam već samoinicijativno promijenio pa bih njega mogao isključiti kao problem, dakle ostaje dosjed ekspanzione posude ili tlak u sustavu.

Greška u bazi podataka

Pokušajte ponovno. Ako ponovno dođe do ove greške, obavijestite administratora.