Sam svoj majstor > Kvarovi,Popravci,Dijelovi i Održavanje

Disk plocice, diskovi, pakne - koliko vam traju, koje stavljate...

(1/21) > >>

DarioGTI:
Čudi me što do sada nismo otvorili ovakvu ili sličnu temu, a prilično je korisna i informativna.

Dakle na koliko kilometara mjenjate disk pločice, diskove, pakne doboša, kojeg proizvođače ste montirali, sa kojima ste zadovolji, sa kojima niste...

Meni na SN pločice traju u prosjeku 50 000km, diskovi 100 000km. Pločice kupujem od marke Trusting te ih plačam oko 100kn set od 4 komada, nisu pre blage, a nisu niti preagresivne, tako da diskovi izdrze 3 promjene. Pakne još nisam mjenjao niti na jednoj SN, iako je neko nepisano pravilo 3-4 zamjene pločica -> 1 pakne. Diskovi su bili prilično skupi, orginalni su 900kn/kom, ali to je bilo prije nekih 5 godina. Moram potražiti pošto su zamjenski Ferodovi diskovi, iako imam još jedan par starih ali pretokarenih diskova, pa će i oni poslužiti.

Zamjena diskova i pločica se vrši u mome dvorištu.

Mr Preky:
Tema je OK ali nije čudno što ju nitko prije nije otvorio jer većina vozi nove aute i još nije bilo potrebe za promjenom pločica i pakni   :dobroje:

matijask:
Meni na  vw , prednje pločice su trajale 70tkm, a zadnje 95tkm. Diskovi su još dobri (ima 107tkm) pa ih do slijedećeg servisa sigurno nećemo mijenjati. Ali  trebam napomenuti da se ovaj auto se vozi samo po otvorenoj cesti-autoput, a to mu uvelike produžuje vijek trajanja pločica i diskova!

Tomyslav:
evo kako sam bio na servisu prije par dana na 60 000 km, rekli su mi da su kočnice još dobre i da ne treba mijenjati  :too:

logan:
Ja sam na Loganu pločice mijenjao negdje na 85 kkm i kupio sam Ferodo. Kad sam skidao tvorničke vidio sam da su i one bile također istog proizvođača. Diskovi su bili još dobri ali sam po istrošenosti zaključio da će kod sljedeće izmjene ići novi. Pakne su kontrolirali u servisu i čudili se kako su skoro netaknute. Inače sam nježan s kočnicama i na svim mojim vozilima do sada (a imao sam ih dosta i za 32 godine vozačkog staža prešao skoro milijun km) za kočnice sam imao minimalne izdatke. Evo na staroj petardi sam diskove prvi put mijenjao tek na 270 kkm i samo jednom pakne zadnjih kočnica a sada sam na oko 300 kkm. Čak je i kompletno kvačilo original tvorničko.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version