Sam svoj majstor > Pravni savjeti, atesti, ZSPC, tehnicki pregled, registracija, osiguranje, kasko

Kazna za prekoracenje brzine - sto sada?

(1/3) > >>

DarioGTI:
Idem sinoć (petak) oko 19:30 do Divoša po plin, i odmah poslje krenem za Osijek preko Ivanovca. U Ivanovcu je ograničenje 50kmh, a policija me je usnajpala u naselju sa 91kmh što je umanjeno za 10kmh jednako 81kmh. Predviđena kazna za to je 2000kn. Ispisali su mi ona dva dokumenta koja sam oba potpisao, i dali su mi upatnicu na iznos 2000kn. Bio sam kulturan, kao i oni prema meni. Rok za plaćanje ovoga je 8 dana.

Ima li netko iskustva sa ovakvim stvarima? Ja sam zadnju kaznu dobio prije 16mjeseci, 500kn za nepropuštanje pješaka, i to sam odmah platio na licu mjesta. Pitao sam policajce da li mi mogu pisati opomenu - vele da nemože jer je to "veliki" prekršaj, a opomene idu za manje, poput pojasa ili ne propuštanja pješaka.

Kako da sročim žalbu na ovo sve? Ne zaposlen sam i nemam ništa prijavljeno na sebi? Gdje nosim žalbu, ravno u Policijsku postaju ili gdje, i što sve trebam priložit, koliko primjeraka?

Andjelko:
Moja ti je preporuka da svakako napišeš žalbu, istu bi trebao predati policijskoj postaji iz kojoj pripada policijski službenik koji je potpisao kaznu, vjerovatno prometna policijska postaja.Žalba mora biti napisana u dva primjerka.Ostalo na pp  :(

DarioGTI:
Jučer predana žalba. Rečeno mi je da će riješenje doći pismeno za mjesec dana.

Andjelko:
Jesi dobio potvrdu da je predana?

DarioGTI:
Jesam, nosio sam 3 primjerka žalbe, na sva 3 je udaren pečat, jedan primjerak je ostao meni.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version