Author Topic: amortizeri...  (Read 590 times)

Offline stojo

• Dacia profi vozac
Re: amortizeri...
« Reply #15 on: February 25, 2021, 04:05:46 PM »
Nemoj se tim zamarat. Ako nisu pukle, oštećene ili žešće hrđave nediraj. Amortizeri su bitni u ovoj priči. Kako ti se sad auto ponaša?

Offline konjikrava

• Dacia test vozac
  • **
« Reply #16 on: February 25, 2021, 11:25:38 PM »
Nemoj se tim zamarat. Ako nisu pukle, oštećene ili žešće hrđave nediraj. Amortizeri su bitni u ovoj priči. Kako ti se sad auto ponaša?

mmmmmilina! rupe uopće da ni ne osjetim kao ranije  :pljuga1
uzeo sam Meyle prednje (43€ komad) i Monroe zadnje (36€ komad) sa Auto-doc... jedino kaze meho da su ovi zadnji za 1cm dulji od originala al da to ne igra neku ulogu... prednje zaštitne kape amortizera su mi bile raspadnute, uzeo sam od Meyla isto (16€ kom) i gornje gumene kape za prednje amortizere od Lemfordera (18€ kom)... stražnje zaštitne kape je pustio original jer su po njemu još ispravne original koje su bile gore do sada iako sam uzeo nove Monroe (29€ kom)

usput uzeo nove ATE pločice, filter ulja, filter goriva, Eneos ulje... i eto, bližim se sretno 200.000km nadam se :)

nego, koja je razlika između stepway modela MCVa i ovog mog klasičnog? Dal je razlika u oprugama, u amortizerima ili u čemu?
Dacia Logan MCV 2014
1.5 dCi 90ks Laureate

Offline stojo

• Dacia profi vozac
« Reply #17 on: February 26, 2021, 10:06:03 AM »
Moguće da je u oprugama ili su nešto podkajlali ispod/iznad opruga. Sumnjam da su nešto komplicirali za tu lovu.
Sad si miran 100 000km što se amortizera tiče.
Sretna vožnja kolega!