Author Topic: Centralno zaklju?avanje - neispravno  (Read 462 times)

Offline MartinK

  • Dacia vozac
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Centralno zaklju?avanje - neispravno
« on: August 31, 2021, 09:20:28 AM »
Poštovani,

novi sam vlasnik stare Dacie (Sandero I -2011. godina, 1.4 MPI) te bih Vas ovime sve pozdravio.

Zanima me da li je netko imao sličan problem.

Ukratko, krenuo sam na posao te uredno s daljinskim (ključem) otključao auto. Kada sam došao do posla auto nisam mogao zaključati niti daljinjskim (ključem) niti prekidačem u samome autu (niti jedan od pet motora nije odradio). Ukoliko izvana gledam auto kada stisnem daljinski svijetla (žmigavci) se pale kao da uredno zaključava ali se niti jedna bravica (vrata) neće zatvoriti. Pretpostavio sam da je moguć problem u neispravnom osiguraču ali u knjižici vozila (kolko sam vidio) ne postoji osigurač za otvaranje/zatvaranje bravica vratiju. Nekako mi se čini nemogućim da je svih 5 motora koji otvaraju vrata neispravno odjednom (iako naravno postoji i ta mogućnost). Prije ovoga auta imao sam renault clio 1998 godina (pretpostavljam da ima slične motore za otvaranje/zatvarnaje) i nakon 22 godine sve je uredno radilo.

Stoga bih Vas molio da, ako je itko imao sličan kvar, mi pomogne.

Hvala na čitanju i lijepi pozdrav,
Martin 

Offline MartinK

  • Dacia vozac
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Re: Centralno zaklju?avanje - neispravno
« Reply #1 on: September 03, 2021, 09:37:50 AM »
Pozdrav,

informacija da sam kvar dijagnostricirao.

Prilikom otvaranja i zatvaranja vrata, centralnim sustavom, prednja desna vrata se ne mogu otključati )(mogu se zaključati) sa 30A osiguračem (čitaj dalje)). Testiranja sam napravio s osiguračima 15A, 20A i 30A. Mišljenja sam da je prevelik otpor na mehanizmu za zatvaranje vratiju te motor pokušava (vuče više struje) otvoriti pri ćemu stradavaju osigurači (15A i 20A pregore ćim jednom stisnem gumb, dok s 30A osiguračem mogu otključavati/zaključavati sva vrata (naravno osim prednjih desnih koje mogu zaključati kada fizički dignem gumb)). U slijedećih par dana sve ću rastaviti, podmazati i razraditi, probati da li radi kada odspojim motor prednjih desnih vratiju, sastaviti te javiti da li sam uspješno napravio.

Nadam se da sam nekome pomogao.

LP,
MK

Offline MartinK

  • Dacia vozac
  • Posts: 3
  • Karma: 0
Re: Centralno zaklju?avanje - neispravno
« Reply #2 on: September 10, 2021, 08:49:42 AM »
Pozdrav,

krivu dijagnostiku sam napravio ;). Rastavio sam vrata, odspojio motor i zaključio da nije motor kriv (osigurač eksplodira opet).

Problem je na kraju bio na žici koja vodi struju do motora (ista je bila u šlusu).

Lp,
M

Offline papicdu1

  • Dacia vozac
  • Posts: 10
  • Karma: 0
Re: Centralno zaklju?avanje - neispravno
« Reply #3 on: September 10, 2021, 09:35:55 PM »
 dobro je saznati

Offline Vanja

  • Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • *****
  • Posts: 4865
  • Karma: 43
  • Duster 2 Prestige 4x2 110
    • www.DaciaKlub.hr
Re: Centralno zaklju?avanje - neispravno
« Reply #4 on: September 16, 2021, 01:42:33 PM »
Puno hvala na detaljnom opisu tvog problema  :a025: :a025: