Author Topic: Tvorni?ki poziv za izvo?enje dodatne antikorozivne zaštite  (Read 3932 times)

Offline logan

• fosil
  • Global Moderator
  • Forumaš sa iskustvom
  • Logan 1,6 Laureate 2005.
Tvorni?ki poziv za izvo?enje dodatne antikorozivne zaštite
« on: January 25, 2011, 11:55:39 PM »
Još prije gotovo tri godine sam dobio poziv od RNH za OTS  tj. tvornički opziv određenih brojeva šasija na kojima treba odraditi dodatnu antikorozivnu zaštitu po propisanim tehničkim notama za određeni model automobila.

Ja sam u potpunosti zaboravio na taj poziv i vjerojatno nikad ni nebih zbog toga otišao u ovlašteni servis da ovakvu temu nisam našao na srpskom Dacia forumu. Tamo sam pronašao da moj logan po broju šasije potpada pod OTS 1 i OTS 2. Nešto kasnije sam savim slučajno pronašao i taj poziv od RNH i odlučio se javiti u servis.

Danas sam bio u ovlaštenom Renault/Dacia servisu u Opuzenu i tamo su (nadam se) odradili sve što nalažu tehničke note.
Nisam bio nazočan cijelo vrijeme tako da ne znam što je sve rađeno ali sam pred kraj posla došao u servis  i vidio ka dje majstor auto digao na dizalicu i pištoljem na komprimirani zrak na koji je spojena nekakva limenka upuhivao tu masu u sve šupljine u podu auta. Skidao je sve olastične čepove i unutra gurao dugačko crijevo i lagano upuhivo masu unutra.
Nakon toga se još neko vrijeme ta gusta masa, (navodno nekakav vosak) cijelid iz otvora pa su ispod Logana ostajale mrlje.
Nadam se da da je posao izveden dobro i da će od toga bit nekog pozitivnog efekta. Od svega je u autu ostao neugodan miris koji, nadam se, neće dugo trajati.  ???
www.renault-klub.hr
www.du-moto.com

Offline Vanja

• Predsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • Duster 2 Prestige 4x2 110
    • www.DaciaKlub.hr
Re: Tvorni?ki poziv za izvo?enje dodatne antikorozivne zaštite
« Reply #1 on: January 26, 2011, 08:51:13 AM »
 ??? heh,zanimljivo,pa valjda će imati nekog efekta.dobro da si otišao,mislim zašto ne otići kad je džabe,a od viška glava ne boli  :too:

Offline robert mcv

• Dacia test vozac
  • **
  • Logan MCV Base 1.4MPi
« Reply #2 on: January 27, 2011, 12:34:17 PM »
bio i moj stari sa loganom. pa ucinka svakoko ima jer je dobio jos bolju zastitu za lim iznutra. to bi ja htio nagodinu napravit na svojem. preventive radi jer i moj i od starog auto stoji vani.( jos nemamo garazu)

Offline Boris

• Dopredsjednik kluba
  • Forumaš sa iskustvom
  • Sandero 1.4 Ambiente
« Reply #3 on: January 27, 2011, 02:05:59 PM »
Da li se ta dodatna zaštita plaća, ako da koliko?
CARPE DIEM