Sam svoj majstor > Kvarovi,Popravci,Dijelovi i Održavanje

Akumulator

(1/14) > >>

LoganBoy:
ekipa trebao bi kupiti novi akumulator,pa mi recite kakva su vaša iskustva,koji vi imate,koliko A ,cijene i slično  :a014:

hvala

DarioGTI:
kod mene u SN je tvornicki 45Ah, ja sam ju kupio sa aku od 55Ah, Banner-ov aku, zasad je OK, + treba uzeti u obzir da imam malo veci potrosac u autu(muziku).

pri kupovini obrati paznju na Ah, dimenzije akumulatora, i polozaj + i -.

dobro iskustvo sa aku: Rombat(tvornicki u Daciama), Bosch, Excide, i Black horse se pokazao dobar...

logan:
Moj originalni Rombat već šestu godinu radi bez problema. Kao što je Dario napisao trba obratiti pozornost na kacitet u Ah ali i dimenzije i položaj polova + i - su važni jer imamo akumulatore identičnog kapaciteta i veličine kod kojeg su ti polovi zamjenuti jer  tako zahtjeva položaj kod pojedinih modela vozila.
Što se proizvođača tiče, to je vrlo relativan pojam jer se uvijek nađe ljudi koji s istim modelom ili markom imaju savim različita iskustva.
Ja osobno imam jako dobra iskustva s akumulatorima marke Exide koje sam po vrlo povoljnim cijenama kupovao u Getrou. Imam tri takva različitih veličina i sva tri rade bez greške već 6 godina. No međutim, vjerojano će se naći netko sa potpuno drugačijim iskustvima  :a014:

Vanja:
u svom starom golfu dizelu sam imao Vartu od 75 Ah .....palio je cijelu zimu ( - 20),aku je bio star cca 4 godine  :dobroje:

Logan Base:
U ponedjeljak sam ugradio novi akumulator. Na proljetnom pregledu su mi rekli da je akumulator dao svoje iako je uredno palio i ono "oko" je bilo zeleno. Namjeravao sam ga koristiti dok ne nebude rikavela totalno. Počeo je auto već lagano palit iz druge... Kupio sam Beren akumulator talijanskog proizvođača S.I.A. Rekao trgovac da bi me trebao služiti 3-4 godine. Bez održavanja je i ima 24 mj garanciju. Ali da nebi sve bilo savršeno auto mi je opet počeo jedva paliti iz druge. Već sam mislio ić reklamirat akumulator i danas se sjetim da odem pogledat svjećice. Od njih 4 baš sam srećom krenuo provjerit onu koja nije bila dobro zašarafljena. Neznam dal tu jednu prije godinu dana serviser nije dobro zavio il se jednostavnoo sama opustila. Bila je zalivena uljem, već je poprimila smećkastu boju. Zavio sam ju natrag,provjerio ostale i sad auto pali iz prve. Nikad nisam čuo da se ovo nekom dogodilo. Očito nisam nit imao dobru kompresiju na tom klipu.
Stari Rombat akumulator čuvam ak zatreba slučajno i starom da pali Golf 2 na kojem električari nisu uspjeli nać gdje polako nestaje struja.

Navigation

[0] Message Index

[#] Next page

Go to full version