Dacia Klub Hrvatska
Sam svoj majstor => Styling => Topic started by: kerbi on April 14, 2017, 10:09:52 AM
-
Danas si nešto gruntam što bih volio imati u Sanderu a sad nemam i sjetio se jedne stvari. Naime na starom autu imam pretinac za naočale na mjestu one ručke na krovu iznad vozačkog sjedala. I to mi fali na Sanderu. E sad i na bivšoj Cordobi to nije bilo u opremi nego sam u biti zamjenio ručku za pretinac koji inaće ide na Audija (Uklapala se i bojom i svim). Naravno taj od audija ne paše na rupe u Daciji pa ništa od njegovog preseljenja.
No kako u obitelji imamo još jednu Lagunu karavan, koja ima takav pretinac na tom istom mjestu, pala mi je ideja da bi se to dalo naknadno ubaciti i da bi po nekoj logici pasalo sa Renaulta.
Dakle kako sam gledao ispod poklopaca gdje bi trebale biti ručke iznad vozačkog mjesta postoje naravno rupe za naknadnu ugradnju ručke, ali bez tipli. Pretpostavljam da se tiple dadu kupiti naknadno u ovlaštenom i sl. Sad me to kopka a nisam doma da izmjerim razmak rupa na laguni i vidim dali bi bili kompatibilni. Pa ako je netko slićno radio, bio bih zahvalan na idejama.
-
...na forumu uvijek imamo interesantne ideje... ovo cu pratiti... samo lagano da realizacija ne ode u krivom smjeru... :D
-
http://www.ebay.com/itm/PORTE-LUNETTES-DACIA-DUSTER-et-LODGY-2010-2017-ORIGINAL-OEM-GENUINE-/322368163075?hash=item4b0ea3cd03:g:nFUAAOSw4GVYNY9~&vxp=mtr (http://www.ebay.com/itm/PORTE-LUNETTES-DACIA-DUSTER-et-LODGY-2010-2017-ORIGINAL-OEM-GENUINE-/322368163075?hash=item4b0ea3cd03:g:nFUAAOSw4GVYNY9~&vxp=mtr)
-
Malo su mi sumnjive dimenzije. Jer koliko sam mjerio razmak rupa je 15 cm. I provjereno ne paše sa lagune (za lagunu su s razmakom od 18 cm).
Nije baš jeftino a glavna mjera (razmak rupa ) ne piše u opisu
-
http://www.ebay.com/itm/Utile-Accessoire-Voiture-Visiere-Lunettes-De-Soleil-Carte-Ticket-Porte-stylo-/302227470416?var=&hash=item465e293850:m:moWWLdJ2W2YbKqAoOPZhJ-A (http://www.ebay.com/itm/Utile-Accessoire-Voiture-Visiere-Lunettes-De-Soleil-Carte-Ticket-Porte-stylo-/302227470416?var=&hash=item465e293850:m:moWWLdJ2W2YbKqAoOPZhJ-A)
-
Vala cena od 36 e. je astronomska, za drzac naocara....ma idi begaj, ukucaj klin u stub i okaci cvike...kakvi crnih 36 e... :bonk:
Ili ovakav univerzalni nosac sto je Andjelko posle postavio... ovo je dobro i jeftino. :a025:
-
Ma ima na francuskom forumu jeftinijih, samo je lik stavio neke čudne kataloške.
http://sandero.forum-dacia.com/viewtopic.php?t=5362 (http://sandero.forum-dacia.com/viewtopic.php?t=5362)
-
Ma i to od 28 e je skupo, realno to ne bi trebalo kostati vise od 10 e...zar ne?
-
Ja sam novi prije par godina za Seata platio nekih 250 kn.
Samo za VW tih pizdarija ima na svakom čošku, za Daciju je to očito malo teže pronaći ili ja još nisam uhvatio gdje treba tražiti. A francuski znam samo na Google translate i nadati se najboljem :D
-
Koliko me sjećanje služi, naš član Logan je to sebi ugradio prije nekoliko godina, čak se radilo o OEM dijelu. Cijene se ne sjećam, a ne znam ni dali paše na modele poslije Logana 1.gen.
-
Naletio sam na to na Renault Hrvatska forumu. No meni se čini da je to njegovo išlo napred između sjenila a ne na mjesto krovne ručke. A to kod mene ne može jer se na Sanderu tu nalazi instalacija od hands-free (mikrofon). Ma da mi je naći pretinac s razmakom rupa 15 cm. Laguna ima 18 (slićno kao i VW i Opeli). Naletio sam na to na francuskom forumu ali kataloški koji tamo navode je neki čudan.
range lunette : ref 73 94 845 74R
clips maintien : ref 77 03 081 184 (x2)
Nego ima li netko starijeg sandera (1 ili sl) ili logama da mi izmjeri koliki je kod njih razmak rupča za ručku u krovu? Ispod onih poklopaca iznad vozaća (kvadratićne rupe).
-
Nakon mjesec dana nastavak. Malo se oporavio od kojekakvih troškova pa može dalje. Uglavnom ovo gore su pravi kataloški brojevi. Isti pretinac ide na Clia i Sandera. Naručio sam ga skupa sdvije kopće kod Cindrića pa budem vidio kad dođe.
-
Pretpostavljam da odgovara i za Logana ? :a014:
-
E to neznam. Koliki je razmak rupa?
Zanimljivo da za Lagunu ide širi razmak rupa i to koliko sam gledao isto kao na Logyu ili Dusteru (ne sjećam se više, ali znam da je neki od dužeh modela). Ovaj je za Sandera.
Ja imam jedan koji je od VW grupe (s moje Cordobe, iako je u biti pisalo za Audija) koji ima isti razmak rupa i paše na Lagunu.
-
Aj` bas cu izmeriti, pa javim...pa ako pase da jurim i ja takav. :too:
-
Sve stiglo i paše original.
http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_200022.jpg (http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_200022.jpg)
http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_200029.jpg (http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_200029.jpg)
U kompletu dolaze i šarafi. Dakle trebaju dvihe kopće i pretinac s gornjeg linka. Kopće idu u kvadratićne rupe, polica se samo nastavi inzašarafi. 2 minute posla
http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_195941.jpg (http://i32.photobucket.com/albums/d14/dpapez/IMG_20170512_195941.jpg)
-
projekat uspjesno zavrsen... :too:
-
Praktičan detalj! :dobroje:
-
Naletio sam na to na Renault Hrvatska forumu. No meni se čini da je to njegovo išlo napred između sjenila a ne na mjesto krovne ručke. A to kod mene ne može jer se na Sanderu tu nalazi instalacija od hands-free (mikrofon). Ma da mi je naći pretinac s razmakom rupa 15 cm. Laguna ima 18 (slićno kao i VW i Opeli). Naletio sam na to na francuskom forumu ali kataloški koji tamo navode je neki čudan.
range lunette : ref 73 94 845 74R
clips maintien : ref 77 03 081 184 (x2)
Nego ima li netko starijeg sandera (1 ili sl) ili logama da mi izmjeri koliki je kod njih razmak rupča za ručku u krovu? Ispod onih poklopaca iznad vozaća (kvadratićne rupe).
Koja je cijena? Dovoljno je da im dam te kataloške brojeve?
-
Nekih 200kn cca
Da samo kataloške
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
-
logan mcv 2014 godiste nema uopce nikakvih rupa iznad vozacevog sjedala :( steta, bas bi mi dobro dosao takav pretinac :place:
-
Nema rupa ali skini gumu i povuci malo krovnu presvlaku i pogledaj ima li postavljene matice na visini na kojoj je ručka kod suvozača.Ako ima ne vidim problem montirati. ;)
-
Možda je kod njega išla ona verzija između sjenila?
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
-
Možda je kod njega išla ona verzija između sjenila?
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
E to mi nije palo na pamet.Vjerujem da i na tom mjestu postoje matice na koje se može postaviti.
-
Mislim da ova tema zaslužuje ''dizanje iz mrtvih''. Danas sam ugradio pretinac za naočale u moj Sandero:
(https://i.imgur.com/wEvQBSH.jpg)
(https://i.imgur.com/KHHEPeV.jpg)
Kupljeno na Aliexpressu za malo više od 6€ (cca 45 kuna):
https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190705071317&SearchText=2017+Hot+Car+Glasses+Storage+Box+Case+For+DACIA+&switch_new_app=y (https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20190705071317&SearchText=2017+Hot+Car+Glasses+Storage+Box+Case+For+DACIA+&switch_new_app=y)
Ako neradi link, probajte tražiti ''2017 Hot Car Glasses Storage Box Case For DACIA''.
-
Vidim da je malo dublji od ovog orginal. Idu veće sunčane unutra?
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
-
Vidim da je malo dublji od ovog orginal. Idu veće sunčane unutra?
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
Unutra su kopija Ray Ban model 3030 Outdoorsman i ima još prostora.
-
Vidim da je malo dublji od ovog orginal. Idu veće sunčane unutra?
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
Unutra su kopija Ray Ban model 3030 Outdoorsman i ima još prostora.
Koja godina i oprema je tvoj Sandero? Moram pogledati da li Logan MCV ima predviđeno da se to ugradi.
-
Ako paše na Sndero najvjerojatnije da vrijedi i za Logana. Ovaj originalni koji sam ja nabavio za moga Logana je inače identičan za neke Renaulte starijih godišta i mana mu je što unutra stanu tek obične ravne sunčane cvike. Ukoliko imaš neke koje su malo zaobljene onda ti pretinac nema nikakvu svrhu. koliko vidim ovaj s Aliexpressa je dublji i u njega stanu malo veće naoćale. Međutim nisdam vidio jel uz njega dođu plastične "tiple" koje se utisnu u rupe u limu a koej služe da s eu njih zavrnu vijci koji drže pretinac. Kod mene su u limu bile četvrtaste rupe u koje ide te specijalne četvrtaste "tiple" koje su zajedno s vijcima došle u setu koji sam naručio u ovlaštenom Renault - Dacia servisu.
-
Ja sam te tiple zasebno narućivao. Nisu dio orginalnog kompleta. U njemu samo pretinac i šarafi.
Poslano sa mog LG-M700 koristeći Tapatalk
Imaš na 16 postu sliku računa od mog kompleta na kojem se vidi kataloški za kopće.
-
bok,
htio kupiti kutiju i te kopče, tražio od ovlaštenog distributera (RBauto) po kataloškim brojevima s onog računa ovdje u topicu, i rekli su mi da kopče više nisu dobavljive i da neznaju kako se montira... pa ako netko može nabaciti koju pametnu što napravit ako nema tih kopči?
hvala
lp
-
Traži ih da ti nađu kopće koje idu za te rukohvate na krovu. Trebale bi biti iste kao za suvozaća i putnike.
Tiple tj te kopće se uguraju u rupe nakon što skineš poklopce i doslovno se kutija zašarafi u njih s šarafima koji dolaze uz nju. Ništa posebno.
-
Možda pašu sa drugih Renault vozila. Poskidao sam rukohvate sa Thalie prije nego sam je dao u otpad pa ću provjeriti da li pašu.
-
Vrlo vjerojatno da pašu od nekih Renaulta, posebno od Clia, Thalie i starijih modela.